İptal Ve İade İşlemleri

 

Eğer sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde bildirimde bulunmak şartıyla iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldıktan sonra en geç 21 gün içerisinde satıcıya ulaştırmanız gerekmektedir. İade sürecinde ürünler kullanılmamış olmalı ve orjinal paketleri ile gönderilmelidir. Paketin sağlamlığından ve su geçirmeyeceğinden emin olunuz. Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır. Paketinizi herhangi bir MNG Kargo şubesi ile karşı ödemeli olarak ücretsiz gönderebilirsiniz. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir. Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. İade sürecini başlatabilmek için üyeyseniz; Hesabım menüsündeki İade Taleplerim sayfasında yer alan Yeni Talep Oluştur butonuna basarak talepte bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz.

İade Adresi: Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Fatih Caddesi Kızılağaç Sokak No:5 Güngören / İSTANBUL

İade Kargo Masrafından Kim Sorumlu Olacaktır?

 

Tüm iadelerinizi MNG Kargo ile ücretsiz yapabilirsiniz.

 

İade Ettiğim Ürünlerin Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

 

Depomuza ulaşan ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelendikten sonra, para iadeniz kredi kartınıza ya da hesap numaranıza yapılacaktır. İade süresi tahmini 15 gündür.

 

Elime Kusurlu Ürün Gelirse Ne Yapmalıyım?

  

 Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi durumunda lütfen siparişinizi MNG Kargo ile iade ediniz. Sipariş tutarı kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilecektir.